گزارش دور سوم قهرمانی شطرنج کشور سال 1392

مرحله نهایی رقابت های شطرنج اقایان کشور از عصر روز چهارشنبه ششم آذر در باغ شمال تبریز آغاز شد. در این  مرحله از مسابقات که  32 بازیکن برتر کشور مطابق با آیین نامه اعلامی فدراسیون حضور دارند در 11 دور و به روش سوئیسی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت تا 5 نفر برتر  را به حضور در تیم ملی ایران معرفی کنند. لازم به ذکر است این مسابقات با سرداوری داور بین المللی مقصود گیاهی  برگزار می گردد.

مسابقات شطرنج مرحله نهایی آقایان کشور که در تبریز جریان دارد با انچام دور سوم پیگیری شد و استاد بزرگ اصغر گلیزاده (مدافع عنوان قهرمانی) و استاد بین المللی پویا ایدنی با پیروزی برابر حریفان خود و هر دوبا3  امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار گرفتند.

ودر این  دور  در مهم ترین بازی ها ، بر روی میز 1 اصغر گلیزاده(2500) با پیروز برابر امید نوروزی(2372) و همچنین روی میز 2 پویا ایدنی برابر احمد عسگری زاده پیروز شدند تا هر دو با 3 پیروزی و 3 امتیاز در صدر قرار گرفتند. روی میز 3 استاد بزرگ همایون توفیقی(2455) برابر سید خلیل موسوی(2238) با تساوی متوقف شد و به این ترتیب هر دو ، 2.5 امتیازی شد. روی میز 4 استاد بزرگ احسان قائم مقامی(2561) باتوقف برابررستم بهمردی(2276) از یزد 2 امتیازی شد. روی میز های 12 و 13  نیز دواستاد بزرگ کشورمان یعنی پوریا درینی و مرتضی محجوب برابر سهیل اثنی عشری وشاهین ساده پیروز شدند. در حال حاضر پس از گلیزاده و ایدنی که با 3امتیازدر صدر قرار دارند وسید خلیل موسوی،همایون توفیقی،سید جواد علوی و مهدی حسینی پور همگی با 2.5 امتیاز در تعقیب آن ها هستند