فرانس برکس استاد بزرگ شطرنج مجارستان قهرمان جام خزر 15 شد

photo_2017-01-27_19-06-43

در پایان این رقابت ها و در جدول گروه A که شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای ۲۱۰۰ حضور داشتند؛ فرانس برکس استاد بزرگ شطرنج مجارستان با کسب ۷ امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد.
همچنین گابریل سرکیسیان استاد بزرگ ارمنستان و محمدامین طباطبایی از ایران با کسب ۷ امتیاز و به دلیل پوئن شکنی ، به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند ، پویا آیدانی و شاهین لرپری زنگنه از ایران و کنستانتین تارلف از اوکراین با کسب شش و نیم امتیاز و به دلیل پوئن شکنی، به ترتیب رتبه های چهارم تا ششم را کسب کردند.

photo_2017-01-27_19-07-02

در جدول گروه B که شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر ۲۱۰۰ حضور داشتند، محمدرضا شیخعلی از تهران با کسب ۱۰ امتیاز اول شد ، جواد ترکمن نژاد از گیلان و حمید طهماسبی از فارس نیز با کسب ۹ امتیاز و به دلیل پوئن شکنی ، به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.

photo_2017-01-27_19-06-29

در رقابت های جدول گروه C که بانوان شطرنجباز حضور داشتند ، ماریا زوبوا از اوکراین با ۸ امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد، محدثه علیجانزاده ، انوشا مهدیان ، گلناز جعفری و نیکی نادرنیا همگی از ایران به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

photo_2017-01-27_19-18-23

در پایان رقابت های جدول گروه D نیز که شطرنجبازان زیر ۱۴ سال حضور داشتند، امیرمحمد آزادی از البرز با کسب ۱۰ امتیاز به مقام قهرمانی رسید، رضا مهدوی و درسا محمدابراهیم خان ابری هر دو از تهران به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.
در پایان از سوی مسئولان برگزاری این دوره از رقابت ها ، به شطرنجبازان برتر پانزدهمین دوره رقابت های بین المللی جام خزر در جدول های مختلف ، ۵۹۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهداء شد.
پانزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر ، از جمعه هفته گذشته با حضور بیش از ۸۰۰ شطرنجباز از ایران و ۱۷ کشور خارجی در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت آغاز شده بود.
علاوه بر حضور شطرنجبازان مطرح ایرانی، شطرنجبازان کشورهای روسیه ، اسپانیا ، فنلاند ،  ترکیه ، هلند ، هندوستان ، ترکمنستان ، اوکراین ، آمریکا ، جمهوری آذربایجان ،گرجستان ، مجارستان،  ارمنستان ، عراق و تاجیکستان نیز در پانزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر حضور دارشتند.