شهره بیات :روی قول وزارتی ها حساب باز کردیم

دبیر فدراسیون شطرنج در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: هنوز فدراسیون جهانی در مورد بدهی ایران حرفی به میان نیاورده است اما متاسفانه برخی ها می گویند که ما تعلیق شده ایم.
بیات یادآور شد: هنوز مهلت تسویه حساب ما با فدراسیون جهانی تمام نشده است و می توانیم بدهی مان را پرداخت کنیم در مذاکراتی که با مسئولان وزارت ورزش و جوانان داشتیم آن ها قول مساعدت و همکاری را داده اند و به طور حتم پیش از پایان مهلت مورد نظر اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
وی افزود: خوشبختانه پهلوانزاده رییس فدراسیون رابطه خوبی با مسئولان فدراسیون جهانی دارد و از آن ها مهلت خواسته تا بتوانیم در زمان معین مبلغ پرداختی را تامین کنیم.
دبیر فدراسیون شطرنج در پاسخ به این سوال که اگر نتوانیم بدهی ها را تسویه کنیم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ گفت: تا زمانی تسویه حساب نشود فدراسیون به حالت تعلیق در خواهد آمد و شطرنجبازان، داوران، مریبان و همه فعالان این رشته از حضور در مجامع بین المللی محروم خواهند شد و این موضوع ضربه جبران ناپذیری را به پیکره شطرنج ایران وارد خواهد کرد، البته همچنان به پرداخت بدهی ها در زمان معین امید داریم.
رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهانی با حضور ۶۴ شطرنجباز برتر جهان و جایزه ۴۵۰ هزار دلاری بهمن سال گذشته در تهران برگزار شد. پس از پایان این پیکارها حقوق عوامل اجرایی خارجی و حق فیده برای برگزاری مسابقات قهرمانی زنان جهان کمتر از ۹۰ هزار دلار میشود که هنوز پرداخت نشده است و فدراسیون را تا آستانه تعلیق پیش برده است.