ششمی درسا درخشانی در قهرمانی جوانان جهان 2015

dorsa_darakhshani_2015رقابت های شطرنج قهرمانی جوانان کمتر از ۲۰ سال جهان در خانتی مانسیسک روسیه پایان یافت و نماینده ایران توانست با توقف قهرمان مسابقات در رده ششم قرار بگیرد.
به گزارش پایگاه نتایج بین المللی شطرنج ، در دور سیزدهم و پایانی بخش دختران درسا درخشانی استاد بین المللی ایران برابر دینارا سادوآ کاسووا استاد بزرگ از قزاقستان به تساوی رضایت داد.
درخشانی پیش از این آندریا نارووتسکیو از فرانسه ، کاترینا لئوناردی از اسلوونی ، ولادا اسفیریدوفا و ایرینا دروگوفوز از روسیه و گونای ممدزاده از جمهوری آذربایجان را شکست داد ،
با آناستازیا سازانوفا از روسیه ، پائولا رودریگس روئدا از کلمبیا ، سوزانا گابویان از ارمنستان و ناتالیا بوکسا از اوکراین مساوی کرد و از ناستاسیا ژیاژیولکینا از بلاروس ، سابینا ابراهیمووا از جمهوری آذربایجان و ژانسایا عبدومالک از قزاقستان شکست خورد.
در رده بندی پایانی ناتالیا بوکسا از اوکراین با کسب ۱۰ امتیاز قهرمان شد و آلینا بیفول از روسیه با ۹.۵ و عبدومالک ژانسایا از قزاقستان با پوئن شکنی کمتر دوم و سوم شدند.درسا درخشانی با ۸.۵ امتیاز در قابل قبول رده ششم قرار گرفت.در این بخش ۴۸ شطرنج باز شرکت کردند.
در بخش پسران نیز در رده بندی پایانی میخائیل آنتی پوف از روسیه با ۱۰ امتیاز قهرمان شد و یان کریژتوف دودا از لهستان با پوئن شکنی کمتر و ماتیاس بلوبائوم از آلمان با ۹ امتیاز دوم و سوم شدند.
در این بخش ایران شرکت کننده نداشت.

WJCC2015-darkhshani