گزارش دور سوم قهرمانی شطرنج کشور سال ۱۳۹۲

مرحله نهایی رقابت های شطرنج اقایان کشور از عصر روز چهارشنبه ششم آذر در باغ شمال تبریز آغاز شد. در این  مرحله از مسابقات که  ۳۲ بازیکن برتر کشور مطابق با آیین نامه اعلامی فدراسیون حضور دارند در ۱۱ دور و به روش سوئیسی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت تا ۵ نفر برتر  را به حضور در تیم ملی ایران معرفی کنند. لازم به ذکر است این مسابقات با سرداوری داور بین المللی مقصود گیاهی  برگزار می گردد.

مسابقات شطرنج مرحله نهایی آقایان کشور که در تبریز جریان دارد با انچام دور سوم پیگیری شد و استاد بزرگ اصغر گلیزاده (مدافع عنوان قهرمانی) و استاد بین المللی پویا ایدنی با پیروزی برابر حریفان خود و هر دوبا۳  امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار گرفتند.

ودر این  دور  در مهم ترین بازی ها ، بر روی میز ۱ اصغر گلیزاده(۲۵۰۰) با پیروز برابر امید نوروزی(۲۳۷۲) و همچنین روی میز ۲ پویا ایدنی برابر احمد عسگری زاده پیروز شدند تا هر دو با ۳ پیروزی و ۳ امتیاز در صدر قرار گرفتند. روی میز ۳ استاد بزرگ همایون توفیقی(۲۴۵۵) برابر سید خلیل موسوی(۲۲۳۸) با تساوی متوقف شد و به این ترتیب هر دو ، ۲٫۵ امتیازی شد. روی میز ۴ استاد بزرگ احسان قائم مقامی(۲۵۶۱) باتوقف برابررستم بهمردی(۲۲۷۶) از یزد ۲ امتیازی شد. روی میز های ۱۲ و ۱۳  نیز دواستاد بزرگ کشورمان یعنی پوریا درینی و مرتضی محجوب برابر سهیل اثنی عشری وشاهین ساده پیروز شدند. در حال حاضر پس از گلیزاده و ایدنی که با ۳امتیازدر صدر قرار دارند وسید خلیل موسوی،همایون توفیقی،سید جواد علوی و مهدی حسینی پور همگی با ۲٫۵ امتیاز در تعقیب آن ها هستند

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.